Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

První dny v nové práci

Měl to být velký den, na který jsem se několik let těšila. Představovala si, jak to bude super, když konečně po rodičáku a po všech těch kurzech získám vysněnou práci, půjdu do kanceláře a budu fungovat jako normální člověk 😀

Ovšem svět postihl koronavirus a tím se to všechno zkomplikovalo. Nejdřív email s instrukcemi, jak bude probíhat první den, co vše mě čeká za školení, jak se seznámím s kolegy… A potom email – Day 1 Update… bála jsem se, že mi to zruší, odloží, nic nebude. No proběhlo to úplně jinak, než jsem si představovala.

Nástup proběhl virtuálně přes videokonferenci. To se jen tak někomu nepoštěstí 😀 Mrzelo mě to, ale nedá se nic dělat. Takže jsem rovnou nastoupila na home office. Pořád jsem nadšená z toho, že opravdu pracuji v Red Hatu, ten pocit štěstí a nadšení mi vydrží doufám ještě dlouho.

Počítač mi přišel druhý den domů, nainstalovala jsem si tam operační systém a další den už začalo školení, s přiřazeným “peerem”, tedy kolegou z týmu, který je takový průvodce a má mě na starosti. Dny zabralo vyřizování žádostí o přístupy k různým nástrojům, a hlavně vysvětlování postupů, co a jak. Oddělení Quality Engineeringu, testování. Zmatek nad zmatek, spoustu informací a hlavně milion vstupních školení a stovky stránek co mám přečíst. Ale některé školení jsou bezva, dělají se na virtuálních strojích, tak mě to baví. Primárně budu psát testy v Bashi, takže proti Pythonu malá změna, ale snažím se to co nejrychleji doučit.

Mám stále co dělat, dohánět, je toho obrovské množství. Minulý týden jsem konečně dostala první úkol, napsala svůj první test. To bylo fakt super! Nemůžu se dočkat až dostanu další. Zatím je to stále jen vysvětlování, ukazování co a jak, spostu teorie atd… Ale udělat opravdu první užitečnou, opravdovou věc, to bylo parádní. Jistě, byl to zatím jen primitivní úkol, ale věřím, že to půjde. Nejsem vyděšena z návalu informací, množství materiálů k nastudování, jen bych potřebovala, aby měl den více než 24 hodin. Chci to všechno umět, chápat a nevím co dřív, jak to stihnout.

Samozřejmě mám stanovené cíle, které musím splnit v následujících 3 měsících, školení, kolik testů napsat, co umět a zvládnout, tak makám a učím se, chci to mít co nejdřív, chci jim dokázat, že neudělali chybu, že si mě tam musí nechat 😀

Každý týden máme samozřejmě taky teamové meetingy, tak jsem se seznámila zatím jen přes webku, jsou to všichni sympaťáci. A samozřejmě sympaťačky, je tam i pár holek 🙂 Jsem tam zatím sice jako naprosto vyjukaný pozorující, ale věřím, že brzy budu plnohodnotným, a hlavně užitečným, členem týmu. A taky se těším, až se podívám na své pracoviště osobně 🙂

 1. Sabina Sabina

  Ahoj Iveto, jak pokracujes, nejaky update? Zvladla jsi vsechna skoleni? Jak se ti tam libi? A co bash? Nebyla to velka zmena oproti pythonu?
  Preju hodne stesti!

  • Iveta Česalová Iveta Česalová

   Ahoj.
   Učím se pořád, každý den. Vstupní školení bylo náročné, hlavně tedy přečíst spoustu návodů ke spoustu věcem, ale myslím, že už se docela dobře orientuju a zvládám pracovat samostatně, i když se pořád musím ptát 🙂
   Bash je fajn sympatický, změna sice jo, ale neměla jsem s tím extra problém.
   Líbí se mi tam moc, i když zatím stále homeoffice. Baví mě to a to je hlavní 🙂

 2. Rami Rami

  Nemuzu si pomoct, smeju a usmivam se pri cteni techto radku. Jsem teprve na zacatku sve cesty k IT, ale doufam, ze budu co nejdriv prozivat stejne pocity jako Ty))

  • Iveta Česalová Iveta Česalová

   Ahoj, přeju hodně úspěchů. Už to budou 2 roky, mám se skvěle a jsem pořád stejně nadšená a spokojená 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *